Wczytywanie...

SPONSORING SPORTOWY    

Wypromuj swoją markę
przy sportowych emocjach

Odpowiednie rozwiązania dla Twojego biznesu
Marketing poprzez sport jest skuteczny, nowoczesny i prestiżowy, a co więcej - może być dostępny dla Ciebie! W ramach współpracy z firmami oferujemy reklamę na stadionie bądź na koszulkach mistrza Polski 2021/2022.
Dzięki promocji w sporcie możesz zwiększyć rozpoznawalność swojej marki, poprawić jej PR, a także zainteresować potencjalnych klientów i kontrahentów. Każdego sponsora traktujemy indywidualnie, a nad powstaniem reklamy czuwa grono doświadczonych ekspertów od marketingu.

Co zyskasz?

Największe marki na świecie promują się poprzez sport. Dlaczego wybierają to narzędzie w realizacji swojej strategii marketingowej i sprzedaży? 

Brand awareness

Piłka nożna generuje duży zasięg. Odpowiednia ekspozycja marki do szerokiego audytorium mocno zwiększa jej świadomość na rynku - zarówno tę wspomaganą, jak i spontaniczną. Mały biznes przestaje być anonimowy, a duży zaczyna wypierać rywali w kategorii TOM.

Wzmocnienie siły marki

Promocja poprzez sport jest jedną z najbardziej prestiżowych form dotarcia do grupy docelowej. Obecność przy ważnych wydarzeniach sportowych wzmacnia wiarygodność i siłę marki sponsora, co przekłada się na zaufanie do firmy

Pozycjonowanie marki na rynku

W kształtowaniu tożsamości i wizerunku firmy oraz jej produktów, istotnym elementem jest zbudowanie mocnej sieci skojarzeń, poprzez wielokrotną ekspozycję przekazu marketingowego. Rozbudowana sieć nośników reklamowych podczas wydarzenia sportowego, wydatnie wspomaga ten proces.

Budowanie relacji ze społecznością 

Sponsoring jest również wyrazem wsparcia klubu sportowego, co znacznie ułatwia budowanie relacji oraz zaangażowania grupy docelowej. Stwarza to także możliwość komunikowania się bezpośrednio z kibicami, by przedstawić im swoją ofertę.

Networking

Sponsoring i reklama klubów sportowych to także działania na rynku B2B. Klub w ramach swojej struktury sponsorskiej zrzesza wiele lokalnych, ogólnopolskich oraz zagranicznych podmiotów. A mecz jest doskonałą okazją do spotkań.

Employer branding

Mecze piłkarskie dla nas to święto. A dla Twoich pracowników? Ile może dla nich znaczyć fakt, że sponsorujesz lokalną drużynę? W ramach naszej współpracy możesz ich zaprosić nawet do stref, w których spotkają piłkarzy.

Marketing poprzez sport - nasza oferta

Marketing czy też sponsoring sportowy mogą przybierać różne formy, dzięki czemu oferujemy dopasowanie reklamy do indywidualnych wymagań i potrzeb. Gdzie może pojawić się nawiązanie do sponsora Lecha Poznań? Na koszulkach! Wśród możliwości istnieje umieszczenie na strojach piłkarzy logo danego przedsiębiorstwa. W ten sposób będzie widoczne dla wszystkich obecnych na stadionie i oglądających transmisje. Reklamy na meczach dotyczą także większych banerów na bandach czy ekranach. Co ważne, w każdym przypadku reklama na stadionie zostaje dopasowana do Twoich oczekiwań.

 • Work Description

  SUPERBET

  Sponsor Strategiczny
 • Work Description

  Lech Pils

  Sponsor Główny
 • Work Description

  ArtBud

  Sponsor Premium
 • Fogo Sponsor Lech Poznań

  Fogo

  Sponsor Premium
 • Work Description

  Macron

  Sponsor Techniczny
 • Work Description

  Stiga

  Sponsor Techniczny
 • Aztorin Partner Lecha Poznań

  Aztorin

  Partner
 • ADShock Partner Lecha Poznań

  adShock

  Partner
 • Mascot Workwear Partner Lecha Poznań

  Mascot

  Partner
 • Work Description

  Front koszulki meczowej

 • Work Description

  Tył koszulki meczowej

 • Work Description

  Rękaw koszulki meczowej

 • Work Description

  Tył spodenek

 • Work Description

  Banda LED

 • Lech Poznań reklama na bandach statycznych

  Banda statyczna

 • Work Description

  Telebim

 • Reklama na spodenkach

  Front spodenek

 • Promocja w klubowych mediach

  Promocja w klubowych mediach

 • Work Description

  Strefy VIP

 • Work Description

  Strefy VIP

 • Work Description

  Strefy VIP

 • Work Description

  Strefy VIP

 • Work Description

  Strefy VIP

 • Work Description

  Strefy VIP

Zdecyduj się na marketing poprzez sport

Marketing w sporcie stanowi bardzo interesującą formę promocji, zwłaszcza biorąc pod uwagę popularność piłki nożnej. Reklama na meczach jest przeznaczona dla wszystkich firm, którym zależy na pozytywnym wizerunku. Dzięki promocji poprzez sport można podkreślić, że przedsiębiorstwo przyczynia się do rozwoju rodzimych sportowców, a przy okazji nie jest zamknięte na aktywność poza własnym sektorem, skupione wyłącznie na swojej działalności.

Czytaj więcej

Kolejną zaletą sponsoringu sportowego jest możliwość stworzenia reklamy dla firmy z dowolnej branży (np. odzieżowej, spożywczej, telekomunikacyjnej, medycznej itd.). Wiąże się to z faktem, że nasz stadion odwiedza ogromna liczba osób - zawsze znajdą się zainteresowani. Sponsor klubu sportowego może liczyć na różne korzyści, między innymi wzrost sprzedaży swojego towaru lub usług czy zwiększenie liczby kontaktów biznesowych. Wspomniane wcześniej strefy VIP zawierają wydzielone pomieszczenia i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby omówić w nich strategie współpracy z innymi przedsiębiorcami. Co więcej, spotkanie przy okazji meczu jest o wiele ciekawsze niż zwyczajna konferencja bądź rozmowy w restauracji. Marketing w sporcie jest skuteczniejszy od zwyczajnych reklam (np. w gazecie czy telewizji). Dzieje się tak, ponieważ promocja odbywa się przy okazji ciekawego wydarzenia i nie przeszkadza w jego odbiorze, w przeciwieństwie np. do przerwy na reklamy w telewizji, która przerywa komfortowe oglądanie filmu. Takie działanie wzmaga zainteresowanie potencjalnego klienta zamiast go zniechęcać.

Dlaczego Lech Poznań?

01. Czołowy klub sportowy w Polsce
Lech Poznań należy do grona najlepszych klubów piłkarskich w kraju, a w sezonie 2021/2022 wygrał mistrzostwo Polski.
02. Najwięcej kibiców w kraju
Moc Lecha Poznań to nie tylko umiejętności piłkarzy, ale przede wszystkim najwwiększa liczba kibiców w kraju. Przekłada się to także na liczbę odbiorców reklamy stworzonej we współpracy z naszymi specjalistami.
03. Doświadczenie we współpracy biznesowej
Posiadamy wieloletnie doświadczenie we współpracy biznesowej z przedsiębiorcami z różnych branż. Skutecznie rozpoznajemy potrzeby i przygotowujemy strategię marketingową.

Marcin Grotkiewicz
Sponsorship Director
marcin.grotkiewicz@lechpoznan.pl
Marlena Zimowska
Sponsorship Manager
marlena.zimowska@lechpoznan.pl
Marta Drzymała
Sponsorship Manager
marta.drzymala@lechpoznan.pl

Sponsoring sportowy w trzech krokach

Zostań sponsorem klubu sportowego Lech Poznań - to niezwykle proste. Promuj się poprzez piłkę nożną i buduj pozytywny wizerunek swojego przedsiębiorstwa. Zapraszamy do rozmowy z naszymi ekspertami ds. marketingu!

1. Porozmawiajmy o możliwościach współpracy

2. Określmy cele

3. Rozpoczynamy współpracę


Interesuje Cię marketing sportowy? Skontaktuj się z nami!

Sponsoring sportowy to sposób na stworzenie skutecznej reklamy dla Twojego przedsiębiorstwa. Oferujemy profesjonalną obsługę i indywidualne podejście na każdym etapie współpracy. Zapraszamy do kontaktu!
Zadzwoń do nas
+48 882 168 575
Lech Poznań
ul. Bułgarska 17
60-320 Poznań
Email
biznes@lechpoznan.pl